Aktuality

Jsme PRAKAB PRAŽSKÁ KABELOVNA, expert v oblasti LFHC (low fire hazard cables)/FRNC (flame retardant non-corrosive) kabelů.

Aktuality

Down

Vánoční provoz

Vážení zákazníci,

dovolujeme si Vás informovat o provozní době na přelomu roku 2020/2021:

17. 12. 2020 přijmutí poslední objednávky - možnost poslední nakládky pro expedici ( dle domluvených tras )
18. 12. 2020 možnost osobního odvozu pouze do 12:00 ( nutno se předem nahlásit )
21. 12. 2020 – 1.1.2021 celozávodní dovolená
4. 1. 2021 zahájení prodeje

Přejeme Vám klidné prožití Vánoc a všechno nejlepší do nadcházejícího roku 2021.

S přátelským pozdravem
Obchodní tým a zákaznický servis společnosti PRAKAB Pražská Kabelovna

100 SLOV KE 100 LETŮM PRAKABU

Zažili jsme první republiku, obě světové války, vlnu zestátňování, samet i devadesátky. Nezastavila nás ani pandemie koronaviru. Pokračujeme dál v tom, co nám jde nejlíp, tedy ve vývoji a výrobě špičkových kabelů a péči o vaši bezpečnost. Ani v téměř sto letech nám nechybí nadšení a odhodlání na sobě pracovat a zlepšovat se. Dopředu nás ženete především vy, naši zákazníci, a víra, že to, co děláme, má smysl. A proto děkujeme, že jste u toho byli a stále jste s námi. Těšíme se, že to příští rok oslavíme a vykročíme společně do další stovky. 

Zaměstnanci 1929 

Semináře a výstavy

► Snídaně v Elektrocentru

ELEKTROCENTRUM TRADING spol. s.r.o. organizuje v termínu
od 01.09. do 06.10.2020 tradiční akci pro zákazníky, na níž nebudeme chybět ani my.
Každý den má od 7:00 do 15:00 prezentaci jeden dodavatel, který zároveň zajišťuje od 7:00 do 9:00 snídani pro zákazníky.
PRAKAB PRAŽSKÁ KABELOVNA s.r.o. se na akci představí dne 06.10.2020.  
Adresa: Elektrocentrum Trading spol. s r.o., Tovární 45, 772 00 Olomouc

Výstava dodavatelů

PRAKAB PRAŽSKÁ KABELOVNA s.r.o. se zúčastní výstavy dodavatelů spojené s cateringem.
Termín: 21.10.2020
Adresa: ASPERA elektro, Příborská 1585, 738 01 Frýdek – Místek 


Vážení zákazníci,

vzhledem k bezpečnostním opatřením proti koronaviru se zavádí tato pravidla pro vyzvedávání zboží v areálu společnosti PRAKAB Pražská Kabelovna s.r.o.:

Každá nakládka se bude avizovat elektronicky, případně telefonicky.
Na nákladové vrátnici obdrží každý řidič podrobnější pokyny, jak se v areálu chovat.

Všechny žádosti na samosvozy zboží, prosím, zasílejte na následující emailové adresy:

• radek.holas@prakab.cz, tel. 272 070 199
• advojta@prakab.cz, tel. 272 070 312 a 272 070 213

Děkujeme za pochopení.

PRAKAB PRAŽSKÁ KABELOVNA, s.r.o.


Změny prodejních a výkupních cen EUR palet

Více informací naleznete v dokumentu zde.


Revoluce v požárně bezpečnostních kabelech se jmenuje PRAFla®+

Drtivá většina projektantů a realizačních firem v oboru elektroinstalací se už v praxi setkala s komplikacemi při navrhování PBŘ nebo při snaze jeho požadavky uvést do reality. Často se stává, že požadavky na požární trasy nejsou v souladu s technickými vlastnostmi současných kabelů, které lze na trhu pořídit. Požárně bezpečnostní kabely jsou díky svým plášťovým a izolačním materiálům jedny z technologicky nejvyspělejších kabelů vůbec. Díky svým vlastnostem zachraňují životy a zásadním způsobem pomáhají zasahujícím bezpečnostním složkám, mají však i své stinné stránky.

Požárně bezpečnostní kabely lze vyrobit ve dvou hlavních variantách, a to kabely s funkční integritou při požáru a kabely bez funkční integrity. Funkční integrita je zajištěna žilami opatřenými izolací ze silikonových polymerů, které vlivem tepla při požáru zkeramizují a vytvoří tak bezpečný obal měděného vodiče, který zabrání zkratu mezi jednotlivými žilami kabelu. Takové kabely napájí požárně bezpečnostní zařízení jako např. požární ventilátory a klapky pro odvod tepla a kouře, nouzové osvětlení, EPS ale i požární a evakuační výtahy atd. Ačkoliv se nad kabely při návštěvě nákupního centra s rodinou, divadla a muzea s partnerem či letiště a nádraží při služební cestě a dovolené vůbec nezamýšlíme, mají při záchraně lidských životů a majetku při požáru nezastupitelnou úlohu.

Funkční schopnost, tedy schopnost kabelu přenášet napětí, proud, signál, či data i při požáru však není jediným nelehkým úkolem, který kabely musí při požáru plnit. Současná legislativa vyžaduje v určitých typech požárních úseků, jako jsou např. únikové cesty, shromažďovací prostory ad. klasifikaci třídy reakce kabelů na oheň B2ca s1d1. Tento vysoký požadavek znamená, že kabely nepřispívají ke zhoršování prostředí v budově při požáru šířením požáru po povrchu kabelu, produkcí hustých toxických halogenních plynů, odkapáváním hořících částic atp. Tyto vlastnosti jsou vyžadovány i u provedení kabelů bez funkční integrity tak, aby osobám v budově zvyšovaly šanci na bezpečný únik z budovy v případě požáru a pomohly i při zásahu bezpečnostních složek.

Chemické složení těchto moderních plášťových materiálů si však vybírá svou daň v podobě nasákavosti a UV nestability kabelových plášťů. Tyto negativní vlastnosti tak zásadním způsobem omezují použití kabelů na suché vnitřní prostory. Dlouho tak byla instalace požárně bezpečnostních kabelů např. mezi budovami, ve vlhkých podzemních podlažích nebo na střešních konstrukcích velkou komplikací, která vyžadovala drahá opatření zamezující vlivu vlhkosti či UV záření.
Již velmi dobře zavedená značka bezhalogenových kabelů PRAFla® z produkce pražské kabelovny PRAKAB získala nyní jedno malé „+“, které však nabízí velká řešení při potížích s instalací kabelových tras v nevyhovujících podmínkách. Kabely s obchodním označením PRAFla®+ jsou díky nové plášťové směsi chráněny před vlhkostí i UV zářením. Po několika letech náročného vývoje přichází PRAKAB na trh s novými kabely PRAFla®+ a přináší tak revoluci v oblasti instalace požárně bezpečnostních kabelů, čímž opět prokazuje svou vedoucí pozici na trhu s bezhalogenovými kabely. Vysokou přidanou hodnotu těchto výrobků dokazují i referenční projekty, kde byly kabely použity, tím nejzvučnějším je zatím rekonstrukce Národního muzea v Praze.
PRAFla®+ obstojí v níže uvedených prostředích definovaných normou ČSN 33 2000-5-51.

The World of prakab

Kontaktujte nás